Ogólnopolski Tydzień Kariery

Nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, organizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Jest to coroczna akcja polegająca na promowaniu przemyślanego podejścia do spraw zawodu, kariery oraz własnych umiejętności i zdolności. W zakładce poświęconej doradztwu zawodowemu uczniowie znajdą informacje i ciekawostki dotyczące świata zawodów oraz rynku pracy, z kolei rodzice – wskazówki, jak wspierać dziecko w wyborze szkoły i przyszłego zawodu. Zapraszamy!

Jedna z ciekawszych książek dotyczących świata zawodów pt.”Co z ciebie wyrośnie?” wyszła spod pióra Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Na jej podstawie stworzono prostą grę komputerową, która może być pretekstem do rozmów na temat zróżnicowania rynku pracy. http://www.cozciebiewyrosnie.pl/

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w różnych zakątkach naszego kraju mają miejsce ciekawe wydarzenia, także w wersji on-line. Jednym z nich jest webinar, który szuka odpowiedzi na pytanie „Jak pracuje się w sektorze kosmicznym?” (do obejrzenia na youtube 22 października o godz 19.00). Jest to pierwsze z zaplanowanych spotkań pod hasłem #ZawodowyStream.