Turniej Tenisa Stołowego

W ramach realizacji zadań Programu „Zdrowe Tychy” w naszej szkole dla uczniów klas I-III odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Do zawodów zgłosiło się 14 chętnych uczniów. I miejsce zajął Paweł Bogdan, II miejsce Filip Gęsikowski i III miejsce Kuba Małek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Rozgrywki w 4 ognie

31 maja w ramach Programu „Zdrowe Tychy” w SP 10 odbył się półfinał w 4 ognie. Nasi uczniowie zajęli I MIEJSCE i przeszli do finału. Serdecznie gratulujemy!!! Finały zostanie rozegrany podczas podsumowania II etapu Programu „Zdrowe Tychy” 19 czerwca 2017 r.

Rozgrywki w 4 ognie

W ramach Programu „Zdrowe Tychy” uczniowie z klas II i III reprezentowali naszą szkołą podczas rozgrywek sportowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1. 8 maja odbyła się faza grupowa. Nasi uczniowie zajęli I MIEJSCE i dostali się do półfinału. Serdecznie gratulujemy!!!

Rozgrywki sportowe

W ramach Programu „Zdrowe Tychy” w naszej szkole w dniach 20.02.2017r. – 24.02.2017r. odbyły się ROZGRYWKI SPORTOWE NA KAŻDYM POZIOMIE. Podczas rozgrywek było wiele pozytywnych emocji, a zawodnicy nie zapominali o zasadach fair play.

Lodowisko

13 lutego uczniowie SP6 wybrali się na otwarte lodowisko – MOSiR PAPROCANY. Uczniowie mieli okazję zostać przez moment trenerami jazdy figurowej na lodzie studentek z Brazylii i Indonezji, które były gośćmi naszej szkoły w ramach programu Aiesec. Wspólnie spędzone popołudnie dało wiele radości oraz było okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Lodowisko

Wycieczka

22 października 10 uczniów z klasy V a wybrało się z panią Beatą Białek na wycieczkę rowerową nad Jezioro Paprocańskie. Celem było aktywne spędzenie czasu wolnego, propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Uczniowie poruszali się ścieżkami rowerowymi, których w Tychach nie brakuje. Pogoda dopisała, przebijało się słonko, więc humory dopisywały. Nad Jeziorem Paprocańskim zrobiliśmy przerwę na picie i jedzonko, a także podziwialiśmy kolorowe, jesienne drzewa i zmiany zachodzące nad jeziorem. W sumie przejechaliśmy ok. 17 km.

PODCHODY

W ramach realizacji programu „Zdrowe Tychy” kilkunastu śmiałków z klasy 4b oraz klasy 5 a wzięło udział w fantastycznej zabawie. Aby zakwalifikować się do gry, należało wykazać się wiedzą ekologiczno-przyrodniczą i przejść trudny test. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny. Jako pierwsza wyruszyła ekipa z klasy 4 b. Na kilkukilometrowej trasie zostawiła piątoklasistom wiele zadań do zrealizowania. Drużyna goniąca musiała najpierw wymyślić nazwę dla swojej grupy oraz okrzyk. Później czekały na nią różne zadania, między innymi ułożenie puzzli, wyrazu z rozsypanki wyrazowej, zatańczenie tańca radości, wymienienie nazw roślin itp. Sprawdzono także sprawność fizyczną piątoklasistów. A wszystkie ich poczynania udokumentowano w postaci zdjęć i filmików. Drużynie klasy 4 b udało się uciec i  bezpiecznie ukryć w lesie. Wszyscy świetnie się bawili, a klasa 5 zapowiedziała rewanż na wiosnę!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i sportowego ducha.
Organizatorzy:
Iwona Gładyś
Bożena Pasternak
Katarzyna Poloczek
Anna Rzepka

Podchody

PROGRAM „ZDROWE TYCHY”

II etap – Jestem aktywny!

1. Wycieczka rowerowa – październik
2. Podchody – październik
3. Wyjście na lodowisko – luty
4. Wycieczka do Ustronia – luty
5. Rozgrywki na każdym poziomie – luty
6. Dzień tańca – maj

Koordynatorzy programu w naszej szkole: Bożena Pasternak i Anna Rzepka.

W Zdrowych Tychach – Zdrowa Szóstka

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 lubią zdrowo się odżywiać, uwielbiają gotować zdrowe i smaczne potrawy, przy okazji miło spędzając czas z kolegami, a także rozmawiać o zdrowiu. Co zatem działo się w „szóstce” – wycieczka kulinarna przez różne kraje Europy, dyniowy zawrót głowy, akcja „śniadanie daje moc”.

Zdrowy, dyniowy zawrót głowy

Z najpopularniejszego, kulinarnego daru jesieni - dyni, uczennice SP6 ugotowały zdrową, a zarazem przepyszną zupę dyniową. Korytarze szkoły wypełniły się zapachem curry, rumienionej cebulki i rosołku, który był bazą do zupy. Szczęśliwcy, którzy mogli spróbować gorącej, aromatycznej zupy, byli zachwyceni jej smakiem. Przepis na zupę dyniową trafi do naszej szkolnej książki kucharskiej.

„ŚNIADANIE DAJE MOC” w klasach I- III

6 listopada uczniowie SP6 przygotowali w grupach różne zdrowe posiłki: jesienną surówkę „Samo zdrowie”, owocowe szaszłyki, kolorowe kanapki, a wychowawczynie zrobiły swoim podopiecznym świeży sok z marchewki i jabłka.

Program „Zdrowe Tychy”

Program „Zdrowe Tychy” został stworzony z myślą o wszystkich mieszkańcach naszego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej. Inicjatorem i pomysłodawcą programu jest stowarzyszenie „Tyska Inicjatywa”, a patronat nad realizacją programu objęła mgr Daria Szczepańska Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych. Nasza szkoła przystąpiła do tego programu jako jedna z kilkunastu szkół w Tychach. Działania podejmowane przez szkoły będą trwać przez 3 kolejne lata szkolne, a składają się z 3 etapów:
I etap – Zdrowo Jem!
II etap – Jestem aktywny!
III etap – Lider Zdrowia!
Każdy etap to zdobywanie przez szkołę trzech sprawności w ciągu trzech lat (każdy etap to jedna sprawność).
Koordynatorzy programu w naszej szkole: Anna Nagi, Monika Sobiegraj