Szkoła Podstawowa nr 6 w Tychach

Rok szkolny 2017/2018


SZKOLNY KONKURS
PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS 1 - 3

19 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania "Czytam, bo lubię" dla klas 1 - 3, który przygotowała i przeprowadziła mgr Małgorzata Danis. Uczniowie chętnie wzięli w nim udział. Teksty do głośnego czytania zostały przygotowane z myślą o wieku uczestników i do niego dostosowane. Reprezentanci klas świetnie zaprezentowali swoje umiejętności. Czytali pięknie z zaangażowaniem, aż miło było słuchać. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
"CAŁA POLSKA ĆWICZY Z DZIEĆMI"

Tegoroczne hasło XIV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego brzmiało : Wiosną zdrowo - z rodzinką na sportowo. Konkurs miał na celu rozwijanie aktywności ruchowej wśród dzieci i dorosłych, zachęcanie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ukazanie znaczenia ruchu jako ciekawej formy spędzania czasu wolnego. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej według własnego pomysłu na wyżej podany temat. Prace jakie dotarły na konkurs były bardzo ciekawe i oryginalne. Laureatom gratulujemy!!! Konkurs przeprowadziły: mgr Małgorzata Danis, mgr Ilona Gretka, mgr Helena Miękus.
Konkurs
Konkurs
Konkurs

KONKURS PRZYRODNICZY DLA UCZNIÓW KLAS 1 - 3

Uczniowie klas 1-3 w miesiącu kwietniu brali udział w konkursie przyrodniczym, który zorganizowała i przeprowadziła pani mgr Małgorzata Danis.  Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów, kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie wykazali się duża wiedzą. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Konkurs
Konkurs
Konkurs

ZAWODY PŁYWACKIE
UCZNIÓW KLAS TRZECICH
WATERRR CUP 2018

Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces na zawodach pływackich dla uczniów klas trzecich jakie odbyły się na basenie w Tychach pod koniec kwietnia. Szkołę reprezentowali: Zuzanna Jojko, Zuzanna Jurga, Milena Szymańska i Marcel Gadomski. W konkurencji pływania stylem dowolnym i grzbietowym na dystansie 25 m Marcel Gadomski stanął dwa razy na najwyższym podium. W sztafecie 4x25m nasza drużyna była bezkonkurencyjna. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego sukcesu!!! :)
Konkurs

GRATULACJE DLA NAJMŁODSZYCHW kwietniu Szkoła Podstawowa nr 8 w Tychach zorganizowała dla klas I-III konkurs na grafikę komputerową „Podróż do krainy motyli”. Dzieci przygotowały prace w programie Paint. Zaszczytne I miejsce w kategorii klas pierwszych zajął nasz uczeń z klasy 1 b – Bartłomiej Majdański. W kategorii klas drugich mamy aż dwie nagrodzone dziewczynki: Rozalia Szweda – I miejsce i Milena Warszawska – III miejsce. Gratulujemy Wam sukcesu i zachęcamy wszystkich chętnych, by próbować swoich sił. Opiekunowie- mgr Bożena Pasternak i mgr Alina Skapczyk

Konkurs
Konkurs
Konkurs

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
"BEZPIECZNE ZABAWY ZIMĄ"
Szkoła Podstawowa nr 22 w Tychach zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 pt. Bezpieczne zabawy zimą. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej w ciekawy sposób zimowe zabawy w bezpiecznych miejscach. Laureatem konkursu został uczeń klasy 3a Filip Juszczak zajmując III miejsce. Filipowi i jego wychowawczyni mgr Małgorzacie Danis serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

Konkurs

I EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO
WIERSZUJEMY W MEDIATECE
„RYMUJEMY Z BRZECHWĄ”

W dniu 22 marca 2018roku nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas 1-3 zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Mediateka w Tychach, którego cele było promowanie twórczości Jana Brzechwy. Borys Białoń z klasy 1 a przygotowany przez Panią mgr Ilonę Gretkę zajął I miejsce w kategorii klas pierwszych. Zwycięzca rozpoczął swój występ od słów "Proszę państwa pewna kwoka..."
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
"ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI"
Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klas 1 -3 wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym "Zaczarowany świat baśni" zorganizowanym przez mgr Ilonę Gretka. Uczniowie klasy pierwszej wykonali pracę plastyczną do baśni H. Ch. Andersena "Księżniczka na ziarnku grochu", natomiast uczniowie klas drugich i trzecich odpowiadali na pytania dotyczące treści wybranych baśni Andersena. Laureatami konkursu zostali:

Klasa 1
I miejsce – Weronika Pyrcek, Wojciech Sznura
II miejsce – Agnieszka Bartusiak, Marcin Stepień
III miejsce – Oliwia Guja
Wyróżnienia – Magdalena Czarnecka, Marcin Marek

Klasa 2
I miejsce – Anna Kurek
II miejsce – Milena Warszawska
III miejsce – Maksymilian Mielniczek

Klasa 3
I miejsce – Małgorzata Trzcionka
II miejsce – Aleksander Ryń
III miejsce – Maja Jaciow, Hanna Bąbka
Wyróżnienia – Maciej Adamczyk, Natalia Drabik, Klaudia Przybyło, Paulina Socha, Julia Janas

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!! !

Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNYSzkolny konkurs ortograficzny dla klasy IIA przeprowadziła pani mgr Helena Miękus. Najlepsze wyniki osiągnęły:
I miejsce- Martyna Całus
II miejsce- Karolina Swoboda
III miejsce- Rozalia Szweda
Martyna Całus otrzymała również wyróżnienie w Miejskim Konkursie Ortograficznym "Ortografia na wesoło". Gratulacje dla wszystkich!

Konkurs
Konkurs

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI29 listopada 2017r. uczniowie klas I – III mieli okazję zmierzyć się z siłą i czarem poezji w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Moje ulubione wiersze”, który został przygotowany przez mgr Annę Rzepkę i mgr Ilonę Gretkę. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych,, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów. Jury w składzie mgr Jolanta Pają, mgr Małgorzata Kaczyńska i mgr Agnieszka Malinowska wyłoniło laureatów:
Emma Ziental, Borys Białoń z klasy 1 a, Anna Kurek z klasy 2 a, Jan Andrejczyk z klasy 3 b.
Gratulujemy zwycięzcom!
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs

KONKURS PLASTYCZNY DLA PIERWSZAKÓWW październiku wszyscy uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”. W swojej pracy musieli pokazać dużo elementów związanych z bezpieczeństwem na drodze- znaki drogowe, przejście dla pieszych czy sygnalizację. Obrazy dzieci oceniła artystka i malarka mgr Justyna Biskup- Naumienko. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Agnieszka Bartusiak i Bartosz Kępa
Konkurs
II miejsce: Urszula Franiel i Weronika Pyrcek
Konkurs
III miejsce: Oliwia Guja i Emma Ziental
Konkurs
Wyróżnienia: Martyna Sieńko i Wojciech Sznura
Konkurs
Konkurs


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizator konkursu- mgr Bożena Pasternak

Rok szkolny 2016/2017


SUKCES NASZEGO UCZNIAMatteo Ross zajął I miejsce w Pierwszym Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły nr 17

Konkurs

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS 1 - 3
"CZYTAM BO LUBIĘ"
W środę 14.06.2017r. w naszej szkole odbyła się druga edycja Konkursu Pięknego Czytania klas I-III. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniem konkursowym polegającym na przeczytaniu nowego tekstu. Laureatami konkursu zostali:

Klasa 1
I miejsce - Martyna Całus
II miejsce - Wojciech Lechowicz
III miejsce - Karolina Swoboda

Klasa 2
I miejsce - Anastazja Rokstein, Jan Andrejczyk
II miejsce - Antoni Gramatyka
III miejsce - Paweł Mazur

Klasa 3
I miejsce - Bartosz Rzepa
II miejsce - Katarzyna Kurek
III miejsce - Wiktor Białoń

Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy! :) Konkurs przygotowała i przeprowadziła mgr Małgorzata Danis


Międzyszkolny Konkurs RecytatorskiW dniu 10 maja 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas I – III „Sport to zdrowie”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach. Łukasz Jurek z klasy III C przygotowany przez Panią mgr Annę Krzysztofik zdobył drugie miejsce w kategorii klas trzecich, a Maja Borowiec, przygotowana przez Panią mgr Hannę Liszkę, miejsce czwarte. Serdecznie gratulujemy!


Turniej Tenisa StołowegoW ramach realizacji zadań Programu „Zdrowe Tychy” w naszej szkole dla uczniów klas I-III odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Do zawodów zgłosiło się 14 chętnych uczniów. I miejsce zajął Paweł Bogdan, II miejsce Filip Gęsikowski i III miejsce Kuba Małek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
SUKCES NASZYCH UCZENNICSukces uczennic z klasy 2a na konkursie plastycznym W maju chętni uczniowie z klasy 2a wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Niepubliczne przedszkole "Otwarte Okno". Konkurs był przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1 - 3. Celem konkursu było między innymi przedstawienie oczyma dzieci walorów turystycznych, historycznych i kulturowych miasta Tychy. Laureatkami konkursu zostały: Matylda Gonera zdobywczyni I miejsca, Kinga Izydorczyk zdobywczyni II miejsca oraz Oliwia Kasperczyk, która zdobyła III miejsce. Dziewczynkom i ich wychowawczyni mgr Małgorzacie Danis gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
SUKCES NASZYCH UCZNIÓWKarol Szweda z klasy 3a i Bartosz Rzepa z klasy 3b zdobyli zaszczytne II miejsce w prestiżowym międzyszkolnym konkursie "Tyskie Asy z Trzeciej Klasy". Musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin. Cała szkoła jest z Was dumna! Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.

Konkurs
Konkurs
Konkurs

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNYW marcu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla klas III. Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Karol Szweda III A
II miejsce – Krzysztof Łapaj III C
II miejsce – Aleksander Włodarczyk III C
III miejsce – Jakub Małek III B
III miejsce – Katarzyna Kurek III A
III miejsce – Michał Laba III A

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Konkurs

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
"ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI"
Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klas 1 -3 wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym "Zaczarowany świat baśni" zorganizowanym przez mgr Małgorzatę Danis. Uczniowie klasy pierwszej wykonali pracę plastyczną do baśni H. Ch. Andersena "Księżniczka na ziarnku grochu", natomiast uczniowie klas drugich i trzecich odpowiadali na pytania dotyczące treści wybranych baśni Andersena. Laureatami konkursu zostali:

Klasa 1
I miejsce - Rozalia Szweda
II miejsce - Wojciech Lechowicz, Maksymilian Mielniczek
III miejsce - Anna Kurek

Klasa 2
I miejsce - Matylda Gonera, Paulina Socha
II miejsce - Julia Janas, Paweł Mazur, Aleksander Ryń
III miejsce - Milena Szymańska, Tomasz Piotrowski, Dawid Piszczek, Jakub Raj, Gabriel Żeglarski

Wyróżnienia - Hanna Bąbka, Paulina Klyta, Klaudia Przybyło, Hanna Pilarz, Antoni Gramatyka, Nataniel Pyrlik

Klasa 3
I miejsce - Weronika Mazur, Emilia Warszawska, Olek Włodarczyk
II miejsce - Magdalena Berger, Wiktor Białoń, Damian Widłok
III miejsce - Katarzyna Kurek, Julia Teter

Wyróżnienia - Bartosz Rzepa

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs
Konkurs
Konkurs

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNYW marcu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla klas II. Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Anastazja Rokstein klasa II A
I miejsce - Jakub Raj klasa II B
II miejsce - Hanna Pilarz klasa II A
III miejsce - Maja Jaciow klasa II C
III miejsce - Paulina Klyta II C
III miejsce - Bartosz Bajura II C
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Konkurs

Osiągnięcie w konkursie międzyszkolnymDwoje uczniów z naszej szkoły może poszczycić się swoimi osiągnięciami. Dzieci wzięły udział w Międzyszkolnym konkursie grafiki komputerowej pt:"Zabawy na śniegu" i zajęły zaszczytne drugie miejsca.
Rozalia Szweda - uczennica klasy Ia w kategorii klas pierwszych oraz Jakub Pawlus- uczeń klasy IIIb w kategorii klas trzecich.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Konkurs
Konkurs

KONKURS RECYTATORSKI KLAS I - III23 listopada przedstawiciele klas I-III prezentowali wybrane przez siebie wiersze w szkolnym konkursie recytatorskim "Moje ulubione wiersze". Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów. Jury w składzie pani Jolanta Pająk i pani Małgorzata Kaczyńska miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy przedstawiciele klas wykazali się bardzo dobrą umiejętnością recytacji.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce z klas I zajęła Martyna Całus z klasy 1 a
I miejsce z klas II zajęła Maja Borowiec z klasy 2 c
I miejsce z klas III zajął Łukasz Jurek z klasy 3 c
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Gratulujemy zwycięzcom!
Konkurs
Konkurs