Szkoła Podstawowa nr 6 w Tychach

Rok szkolny 2018/2019


WSPANIAŁA ZABAWA PODCZAS WYCIECZKI
DO OŚRODKA H2O W KICZYCACH
W dniach 6 i 7 grudnia 2018 r. uczniowie klas 1 - 3 wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do ośrodka H2o w Kiczycach. Podczas tej wycieczki uczniowie uczyli się, czym jest zaufanie i zdrowa rywalizacja poprzez zajęcia z klockami LEGO. Zabawa była bardzo udana, prowadzący organizowali ciekawe zabawy i konkursy. Czas mijał bardzo szybko. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły! To był wspaniały dzień!!! :)


WYCIECZKA KLASY 1A
DO PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ
"ZWIERZYNIEC"


28 listopada 2018 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą mgr Małgorzatą Danis i opiekunem mgr Beatą Gruszczyk wybrali się na wycieczkę do Przychodni Weterynaryjnej „Zwierzyniec”. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, uświadamianie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są istotami żywymi, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Uczniowie dokładnie obejrzeli gabinet weterynaryjny. Poznali narzędzia medyczne potrzebne i niezbędne do badania zwierząt a także aparaturę do wykonywania różnych badań. Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki wraz z ich wyposażeniem. Duże wrażenie zrobiła na nas sala operacyjna dla zwierząt. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawali pytania. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom i drobne upominki. Bardzo dziękujemy Państwu Jolancie Witek-Szymańskiej i Sławomirowi Szymańskiemu za miłe przyjęcie i możliwość zwiedzenia przychodni :)  
   
Wycieczka do Mediateki w Tychach
Dnia 25 września uczniowie klasy 2a, a 27 września uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę o Mediateki. Wszyscy wzięli udział w animowanym spacerze po Mediatece z Detektywem Luppą, który miał do rozwiązania trudną zagadkę - w tajemniczych okolicznościach zaginęła pewna bardzo cenna książka. Wszyscy wspólnie próbowaliśmy rozwiązać zagadkę wykonując ciekawe zadania. To była świetna zabawa! Wszyscy bardzo dumni, że udało nam się rozwiązać zagadkę wróciliśmy do szkoły!  
   Rok szkolny 2017/2018


PIERWSZAKI W INDIAŃSKIEJ WIOSCE
21 czerwca uczniowie klasy 1 a i 1 b byli gośćmi w indiańskiej wiosce w Jaworznie. Dzieci obejrzały domy czyli tipi i dowiedziały się , co to Kraina Wielkich Łowów. Zobaczyły repliki autentycznych przedmiotów, takich jak stroje, broń, przedmioty codziennego użytku i instrumenty muzyczne. Świetnym uzupełnieniem była zabawa czyli indiański tor przeszkód i strzelanie z łuku oraz zakupy w indiańskim sklepiku. Po dwugodzinnych wyczerpujących zajęciach wszystkim smakowała własnoręcznie upieczona na ognisku kiełbasa. To był świetny sposób na pożegnanie roku szkolnego i przywitanie wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.
   


WYCIECZKA DO SZCZYRKU
W poniedziałek 11.06.2018 r. uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Szczyrku. Głównym celem naszej wycieczki była siedziba Grupy Beskidzkiej GOPR. Na miejscu przywitał nas Pan Jacek Jawień, który oprowadził nas po budynku. Pokazał nam miejsce, w którym ratownicy obserwują na monitorach różne miejsca w górach i czuwają nad bezpieczeństwem turystów. Ciekawym punktem była obserwacja sprzętu, który pomaga ratownikom w pracy: samochody, quady, skutery śnieżne. Pan Jacek pokazał nam jak należy zabezpieczyć poszkodowanego na specjalnych noszach, a sami już przekonaliśmy się jak trudny jego jest transport. Po zwiedzeniu siedziby GOPR poszliśmy na spacer po Szczyrku. Wszystkie dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka od rodziców - pyszne lody. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Tychów. To była wspaniała wycieczka a zarazem świetna lekcja w terenie!!! :)
   


Wycieczka w Beskid Śląski klasy 3b
Dnia 6.06.2018 r. uczniowie klasy 3b wraz opiekunami mgr Małgorzatą Danis i mgr Beatą Białek wyjechali na wycieczkę w Beskid Śląski. Celem naszej wyprawy była Przełęcz Dylówki oraz schronisko na Dębowcu. Najpierw pociągiem pojechaliśmy do Bielska - Białej, a potem autobusem miejskim dojechaliśmy pod kolejkę linową prowadzącą na Szyndzielnię. Stamtąd rozpoczęliśmy wędrówkę. Podczas podejścia słuchaliśmy Pani przewodnik, oglądaliśmy mapy, śledziliśmy szlaki, czy dobrze idziemy, obserwowaliśmy roślinność, słuchaliśmy śpiewu ptaków . Po dotarciu na Przełęcz Dylówki i krótkim odpoczynku ruszyliśmy do schroniska na Dębowcu. Tam mogliśmy odpocząć, posilić się i pobawić na placu zabaw. Po odpoczynku i świetnej zabawie wyruszyliśmy w powrotną podróż. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Tychów. To była super wyprawa!!!
   


Wycieczka do Przychodni Weterynaryjnej w Tychach
W dniu 10 maja uczniowie klasy IIa pod opieką pani wychowawczyni mgr Heleny Miękus odbyli wycieczkę do Przychodni Weterynaryjnej. Pan Szweda – tata Rozalii ciekawie opowiadał o pracy weterynarza, o opiece nad psami i kotami, pokazywał urządzenia, jak mikroskop, czy ultrasonograf. Dzieci rozwiązywały zadania pracując w grupach, chętnie zadawały pytania i rozmawiały o swoich „pupilach”. Po wyjściu z przychodni zjadły pyszne lody, a następnie wesoło bawiły się na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana!
   
Z wizytą u strażaków
W piątek 11 maja klasa 1 b wybrała się do Straży Pożarnej w Tychach. Podczas spotkania dzieci zobaczyły pomieszczenia remizy i garaże. Widziały centrum dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Wielką atrakcją dla nich była możliwość przymierzania stroju i hełmu oraz wejście do wozu strażackiego. Poznały dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego- sprzęt nie tylko do gaszenia pożarów, ale również do usuwania skutków wypadków drogowych czy innych katastrof. Dzielni strażacy zademonstrowali dzieciom swoją niebywałą sprawność zjeżdżając po rurze. Utrwaliły sobie numer telefonu do straży- 998 oraz numer alarmowy- 112. W podziękowaniu za spotkanie i ich codzienną, niebezpieczną służbę dzieci wręczyły laurki.
   Wycieczka do Danone w Bieruniu
W piątek 6 kwietnia uczniowie klasy 1 b byli na wycieczce w Fabryce Danone w Bieruniu. Zostały zapoznane z historią jogurtu i powstania fabryki. Obejrzały film i pokaz multimedialny. Wiedzą już, że w jogurtach i serkach znajdują się minerały potrzebne do życia i rozwoju takie jak wapń i białko. Dzieci miały okazję obserwować pracowników na linii produkcyjnej. Fascynujące okazało się też spotkanie z maskotką Małym Głodem. Pełni szczęścia dopełniła degustacja produktów Danone i drobne upominki od firmy.
   WYCIECZKA DO MEDIATEKI W TYCHACH
2 marca 2018 r. uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się wraz z opiekunami do Mediateki w Tychach. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych oraz zapału dzieci do czytania książek. Panie tam pracujące przedstawiły dzieciom zasady funkcjonowania tego miejsca. Oprowadziły nas po różnych działach i ciekawie o nich opowiadały. Pokazały jak wypożyczamy książki i jakie są sposoby ich oddania oraz do czego służy karta czytelnika. Na zakończenie oglądaliśmy w specjalnej salce film dla dzieci "Tom i Jerry". Wycieczka do Mediateki dostarczyła dzieciom wiele informacji, zadowolenia i satysfakcji.
   MIKOŁAJKI W NIBYLANDII
W środę 6 grudnia klasa 1 a i 1 b udały się do Krainy Zabaw Dziecięcych "Nibylandii” – największej sali zabaw dla dzieci na Śląsku w Katowicach - Murckach, utrzymanej w bajkowym klimacie Piotrusia Pana. Dzieci miały tutaj okazję do zabawy w przestronnej sali, w której mogły przenieść się do magicznego Lasu Elfów, na statek piracki Kapitana Hooka, do zamku księżniczki. Dużym zainteresowaniem cieszył się również zamek dmuchany, zjeżdżalnie i baseny z kolorowymi kulkami. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali mikołajkowe prezenty. Wycieczka ta zostanie bardzo długo w pamięci wszystkich uczniów. To był wspaniały i niezapomniany dzień.
   
Wycieczka do Fabryki Bombek i Krakowa!
6 grudnia 2017r. uczniowie klasy IIA i IIIB pod opieką pań- mgr Heleny Miękus i mgr Jolanty Delipacy oraz rodziców - pani G.Bosak i A. Szymańskiej byli na wycieczce. W fabryce uczestniczyli w warsztatach malowania i ozdabiania bombek, obejrzeli ciekawy film o etapach ich powstawania.Mogli również zrobić zakupy w sklepie, w którym każda z bombek przyciągała wzrok oryginalnością i pięknymi kolorami. Następnie pojechaliśmy do Krakowa i obejrzeliśmy najważniejsze zabytki: Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz itp.Dużą atrakcją okazał się ziejący ogniem smok oraz spotkani przypadkowo przebierańcy: smerf, myszka Miki oraz święty Mikołaj, który oczywiście rozdawał grzecznym dzieciom cukierki. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły!
   WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK
W BĘBLE I KRAKOWA
W dniu 5.12. 2017 r. odbyła się wycieczka do fabryki bombek w miejscowości Bębło niedaleko Krakowa. Uczestniczyły w niej klasy 3a i 3c. W fabryce dzieci poznały cały proces produkcji bombek, miały możliwość obejrzenia różnych pomieszczeń, w których np. suszy się bombki lub srebrzy je tlenkiem srebra. Jednakże największą atrakcją były dla nich zajęcia, podczas których mogły samodzielnie pomalować własną bombkę. Kolejnym etapem wycieczki był Kraków. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru wzdłuż Wisły i spotkania ze smokiem wawelskim. Następnie skierowaliśmy się na Rynek, aby zobaczyć stare miasto - Sukiennice, Kościół Mariacki. Dzieci poznały wiele ciekawostek z zakresu historii miasta, a także usłyszały mnóstwo interesujących legend, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. Na Rynku dzieci mogły zakupić pamiątki oraz usłyszeć hejnał grany z wieży Kościoła Mariackiego. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni wrażeń!!! :)
   


Klasa 1 a na tropie jesieni
W piątek 20 października 2017 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą mgr Iloną Gretką oraz mgr Agnieszką Malinowską wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące jesienią zmiany, używając lornetek oraz szkieł powiększających. Mierzyliśmy obwody drzew za pomocą miarek krawieckich. Odrysowywaliśmy korę drzew na kartkach. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.
   Co słychać jesienią w lesie?
W środę 18.10.2017 r. uczniowie klasy 3a wybrali się wraz z wychowawczynią mgr Małgorzatą Danis na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pogoda była piękna, a las - uroczy, mienił się pełną paletą barw, ciepłych jesiennych kolorów. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę. W tym pomagały im: lornetki, lupy, miarki. Każdy starał się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z wycieczki. Uczniowie tworzyli również leśną galerię wykorzystując zebrane dary lasu. Wszystkie dzieci wykonały samodzielnie lub w grupach przepiękne jesienne prace. Z wycieczki wszyscy wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń!
   
Wycieczka do lasu klasy IIA i IIIB
W piątek 29 września 2017roku uczniowie z klasy IIA i IIIB wraz ze swoimi wychowawczyniami – panią mgr Heleną Miękus oraz panią mgr Anną Rzepka udali się do pobliskiego lasu. Wcześniej dzieci zostały zapoznane z zasadami właściwego zachowania się w lesie. Idąc spotkaliśmy pana, który nazbierał do koszyka dużo grzybów i nam je zaprezentował. Potem mogliśmy odrysowywać korę drzew na kartach, mierzyć objętość pni oraz zbierać żołędzie, kasztany i opadłe liście. Mieliśmy także czas na posiłek. Do szkoły wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, bo wycieczka była bardzo udana !!!
   


„Bezpieczna ulica”
28 września uczniowie z klasy 3 B wybrali się na wycieczkę na skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad ruchu drogowego, jak również obserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Uczniowie z uwagą obserwowali ruch uliczny i nazywali znaki drogowe.
   


Bezpieczeństwo najważniejsze
26 września uczniowie z klasy I b wybrali się na wycieczkę na skrzyżowanie. W praktyczny sposób uczyli się bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Przed wejściem na pasy uważnie rozglądali się w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Przechodzili na drugą stronę z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Utrwalili wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Dzieci zapoznawały się też z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych tj. przejście dla pieszych, droga dla rowerów, przejście z Agatką. Bezpieczeństwo naszych uczniów jest najważniejsze!
   
Rok szkolny 2016/2017


Wycieczka do Wisły
W czerwcu uczniowie klasy 2 B wybrali się pociągiem na wycieczkę do Wisły. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż pociągiem. Pani Beatka Białek, która była naszym wspaniałym przewodnikiem opowiedziała nam wiele ciekawostek i informacji związanych z historią Wisły. Odwiedziliśmy również galerię Adama Małysza, w której podziwialiśmy puchary, medale oraz sprzęt sportowy. Po zakończeniu zwiedzania był czas na lody i zakup pamiątek.
   
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

Ach, te smerfy...
We wtorek 13 czerwca dzieci z klasy pierwszej po opieką Pani wychowawczyni odbyły wycieczkę do kina.Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli film animowany pt. Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski. Było super!
   
Wycieczka
Wycieczka

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE POLICJI
W KATOWICACH
Dnia 9 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 2a, 2b, 3b, 4b pojechali wraz z opiekunami do Szkoły Policji w Katowicach na Dzień Otwarty. Na samym początku zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia pokazu musztry. Następnie uczniowie spotkali się ze Sznupkiem i zrobili sobie z nim pamiątkowe zdjęcie oraz wykonali swoje odciski palców. Wszyscy oglądali symulację napadu na bank i zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wyszkolenia i tresury psów policyjnych oraz pokazy konnej jazdy. Uczniowie, którzy interesują się strażą pożarną mieli możliwość zobaczenia wozu strażackiego wewnątrz i zewnątrz oraz sprzętu gaśniczego. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Był to bardzo ekscytujący i ciekawy dzień!!!
   
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

Wyjazd do Multikina w Tychach
Uczniowie klasy 2a i 2c wraz z wychowawczyniami wybrali się w Dzień Dziecka do Multikina w Tychach na film pt. Smerfy - poszukiwacze zaginionej wioski. Dzieciom bardzo podobała się kolorowa sceneria, fajne dialogi i ciekawa fabuła filmu. Wszyscy mali widzowie dowiedzieli się oglądając film, że każdy ma swoją wartość i jest potrzebny. Dzieci z klasy 2a już na lekcjach w szkole ulepili z plasteliny swoje ulubione smerfy, np. Smerfetkę, Marudę, Papę Smerfa, Osiłka. To była świetna zabawa!!!
   
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

WYJAZD DO MUZEUM ŚLĄSKIEGO
W KATOWICACH
Dnia 2.06.2017 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Danis i Panią Justyną Biskup - Naumienko wybrali się do Muzeum Śląskiego na warsztaty pt. Czym jest obraz? Dzieci wzięły udział w krótkiej prelekcji na temat rodzajów pędzli, materiałów na których może powstać obraz, rodzajów farb, przyborów potrzebnych podczas malowania np. paleta, sztaluga. Obserwowały obrazy wykonane różnymi technikami. Następnie same kolorowały obraz według własnego pomysłu. Dzieci mogły porównać swoje dzieła z oryginalnym obrazem jaki znajduje się w muzeum a także "pooglądać go dłońmi" tak jak oglądają go osoby niewidome. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja w muzeum.
   
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

Wycieczka w Beskid Śląski klasy 2a
Dnia 31.05.2017 r. uczniowie klasy 2a wraz opiekunami wyjechali na wycieczkę w Beskid Śląski. Celem naszej wyprawy była Przełęcz Dylówki oraz schronisko na Dębowcu. Najpierw pociągiem pojechaliśmy do Bielska - Białej, a potem autobusem miejskim dojechaliśmy pod kolejkę linową prowadzącą na Szyndzielnię. Stamtąd rozpoczęliśmy wędrówkę. Podczas podejścia słuchaliśmy Pani przewodnik, oglądaliśmy mapy, śledziliśmy szlaki, czy dobrze idziemy, obserwowaliśmy roślinność, słuchaliśmy śpiewu ptaków oraz oglądaliśmy napotkane zwierzęta, np. salamandrę. Po dotarciu na Przełęcz Dylówki i krótkim odpoczynku ruszyliśmy do schroniska na Dębowcu. Tam mogliśmy odpocząć, posilić się i pobawić na placu zabaw. Czekała tam też na dzieci niespodzianka przygotowana przez rodziców - pyszne lody. Po odpoczynku i świetnej zabawie wyruszyliśmy w powrotną podróż. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Tychów. To była super wyprawa!!!
   
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

Wycieczka do „MEDIATEKI”
30 marca 2017r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią mgr Heleną Miękus oraz panią Dagmarą Morcinek pojechali na całodniową wycieczkę do Multimedialnej Biblioteki Miejskiej w Tychach. W programie było: poznanie regulaminu, zwiedzanie biblioteki, czytelni, zapoznanie z księgozbiorem. Następnie dzieci obejrzały film animowany pt: ”Mała syrenka”. Na koniec uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych i pod kierunkiem pani bibliotekarki wykonały świątecznego kurczaka. Szczęśliwi i uśmiechnięci wrócili do szkoły!
   
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny klasy 2 b, 2 c, 3 a i 3 b przywitały na spektaklu „Wilki i koźlęta”. Akcja baśni działa się w miasteczku zamieszkiwanym przez dwie rodziny – Koźląt oraz Wilków, a narratorem był Księżyc. Przedstawienie rozegrane było zarówno w planie żywym, jak i lalkowym. Poruszało ono kwestie wychowawcze oraz ekonomiczne. Poprzez uczestnictwo w perypetiach bohaterów dzieci uczyły się zasad gospodarowania oszczędnościami, planowania swoich wydatków oraz uczciwości.
   

Muzyczne przedpołudnie z musicalem
Uczniowie klasy 2a i 1a w dniu 5.12.2016 r. obejrzeli wspaniały musical „O Kocie w butach przy wesołych nutach” przygotowany przez aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Wspólnie z Kotem, którego otrzymał w spadku syn młynarza Adam próbowały spełnić marzenie chłopaka. Spryt i determinacja kota sprawia, że Marzenie Adama się spełnia. Ciekawa dekoracja, stroje aktorów i muzyka wpadająca w ucho spowodowały, że przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, a oklaskom nie było końca. Na zakończenie przedstawienia przyszedł do nas niespodziewany gość … Mikołaj, który obiecał, że postara się jutro odwiedzić wszystkie dzieci.
   
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

Warsztaty w Castoramie
W poniedziałek 28 listopada klasa 3b uczestniczyła w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Oświęcimiu. Podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci dowiedziały się, jak wygląda proces przetwarzania tego surowca, od momentu posadzenia drzewa, aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać drewniany stojak na kubeczki.    
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

MAJSTERKOWO W CASTORAMIE
16 i 21 listopada 2016 r. uczniowie klasy 3 a i 2 a wzięli udział w warsztatach organizowanych przez market budowlany Castorama w Oświęcimiu. Podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci dowiedziały się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie. Największą atrakcją było samodzielne składanie z drewnianych deseczek pudełek na skarby, karmników i stojaków na kubki. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Każdy mógł też zabrać do domu własnoręcznie wykonaną pracę. Zabawa była wyśmienita. Dziękujemy Castoramie!    

Wycieczka do FABRYKI DANONE w Bieruniu.
21 listopada klasa 2b zwiedziła FABRYKĘ DANONE w Bieruniu. Uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli, w jaki sposób produkuje się ich ulubione produkty mleczne. Ogromną niespodzianką było spotkanie z Małym Głodem. Na zakończenie czekała na nas kolejna niespodzianka – prezenty od firmy Danone. Ta wycieczka to nie tylko wspaniałe przeżycie, ale bardzo pouczająca  lekcja  na temat zdrowego odżywiania.     
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

WYCIECZKA DO WIELICZKI
W środę 26 października aż cztery klasy wybrały się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Klasy 2 b i 2 c odkrywały „Solilandię”, natomiast klasy 3 a i 3 b szły śladami legend. Zwiedzając kopalnię, pokonaliśmy ponad 800 schodów, zobaczyliśmy pomnik: św. Kingi, papieża Jana Pawła II i Kazimierza Wielkiego. Poznaliśmy różne rodzaje soli: kuchenną, kalafiorową, kamienną oraz kosmetyczną. Jedną z największych atrakcji było zwiedzanie ogromnej kaplicy św. Kingi. Na szczególną uwagę zasługiwały wiszące żyrandole z solnymi kryształami. Byliśmy też w grocie, gdzie pojawił się dobry duch kopalni – Skarbnik, który przygotował dla nas przeróżne konkurencje. Jedną z nich było pchanie bałwana solnego kijem. W nagrodę każdy uczestnik konkursu dostał dyplom oraz pamiątkową zakładkę. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka do kopalni soli.

JESIENNA WYPRAWA DO LASU KLASY 2A
W piątek 30.09.2016 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią mgr Małgorzatą Danis wybrali się na wycieczkę do lasu, by zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Pogoda dopisała nam w stu procentach, było ciepło i słonecznie. Spacerowaliśmy po lesie i obserwowaliśmy jego „piętra”. Poznawaliśmy przyrodę: obserwując, słuchając i dotykając. W tym pomagały nam zabrane ze sobą rzeczy: lornetki, lupy, miarki. Każdy starał się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z wycieczki. Nasze obserwację zapisywaliśmy w notesach. Wycieczka do lasu była bardzo udana, każdy miał możliwość poznania środowiska naturalnego. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, z dużą ilością „jesiennych skarbów”.
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka
Wycieczka

Wycieczka do lasu
We wtorek 27.IX.2016r. uczniowie klasy II b wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pogoda była piękna, a las mienił się pełną barwą ciepłych jesiennych kolorów. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę, słuchały śpiewu ptaków oraz gromadziły do koszyków dary lasu.

Wycieczka do Paprocan
Ponieważ wrzesień w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza, postanowiliśmy skorzystać z cudownej pogody i uczyć się, doświadczać, integrować na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy Paprocany, podziwialiśmy Pałacyk Myśliwski w Promnicach, cieszyliśmy się ostatnimi dniami lata. Wracaliśmy do szkoły z przeświadczeniem, że Tychy są piękne i oferują wiele możliwości na aktywne spędzanie czasu.
Wycieczka
Wycieczka