Szkoła Podstawowa nr 6 w Tychach

Rok szkolny 2018/2019


Spotkanie z ratownikiem medycznym
W ostatnich dniach marca gościliśmy w szkole ratownika medycznego - Panią Karolinę Pisarzowską, która przeprowadziła warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Dzieci dowiedziały się również jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Dziękujemy bardzo Pani Karolinie za poświęcony czas i przekazanie wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia :)POWITANIE WIOSNY
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca zgodnie  z tradycją uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę. Uczniowie klas 1 -3 wybrali się na pierwszy wiosenny spacer, obserwowali oznaki wiosny: krokusy, przebiśniegi, bazie na drzewach, słuchały śpiewu ptaków. W klasach uczniowie przygotowali wiosenne dekoracje, gazetki tematycznie związane z wiosną. Pierwszy Dzień Wiosny minął wszystkim bardzo miło i wesoło, wszyscy mają nadzieję, że prawdziwa wiosna już z nami zostanie.
Zajęcia otwarte
1 marca 2019r. odbyły się w klasie IIIa "zajęcia otwarte" dla rodziców.Prowadziły je dwie panie- z edukacji wczesnoszkolnej : mgr Helena Miękus oraz z religii - mgr Jolanta Delipacy. Dzieci były podekscytowane, ale sumiennie pracowały na lekcjach.Zajęcia wypełniały różnorodne formy i metody, a zakończone zostały słodkim poczęstunkiem.MIKOŁAJKI  W KLASIE 1A
5 grudnia uczniowie klasy 1a świętowali zbliżający się dzień Świętego Mikołaja. W klasie w tym dniu dominował kolor czerwony, a głowy dzieci zdobiły "mikołajowe" czapeczki, opaski w kształcie rogów reniferów. Uczniowie bardzo ucieszyli się z prezentów, jakie zostawił dla nich św. Mikołaj. W tym roku szkolnym dzieci wraz z Paniami postanowiły także same zostać Świętymi Mikołajami i zrobiły paczkę dla chorej Diany włączając się w akcję "Mały gest, wielki cel". Wszyscy byli bardzo szczęśliwi, że otrzymali prezenty ale też, że sami mogli komuś sprawić radość! :)


MAM SPRAWNE RĘCE WARSZTATY ROBIENIA OZDÓB CHOINKOWYCH 
W KLASIE 1A
Dnia 4 grudnia 2018 r. odbyły się w klasie 1a warsztaty plastyczne pt. "Mam sprawne ręce ", które poprowadziła Pani Alicja Śliwińska - babcia jednego z uczniów naszej klasy. Celem zajęć było wywołanie radości z powodu zbliżających się świąt oraz uczestnictwa uczniów we wspólnej pracy i zabawie. Wspólne tworzenie ozdób bożonarodzeniowych przyniosło dużo radości oraz wspaniałe efekty - powstały piękne, oryginalne koszyczki, ptaszki i bombki. Serdecznie dziękujemy Pani Alicji za cierpliwość, radość i przekazaną pasję rękodzielniczą podczas prowadzenia zajęć! :)ANDRZEJKI W KLASACH 1 -3
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Uczniowie klas 1 - 3 świetnie się w tym dniu bawili. Wróżby: "Magiczne liczby", "Serce", "Kolory", "Ustawianie butów" przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże, a teraz należy je traktować z przymrużeniem oka.Lekcje otwarte w klasie 1a
Dnia 29 listopada 2018 r. wychowawczyni klasy 1a mgr Małgorzata Danis zorganizowała w klasie zajęcia otwarte. Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka podczas nauki i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz jej zachowaniem w czasie zajęć dydaktycznych. Zajęcia takie umożliwiają również zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela. Największą radość z zajęć otwartych czerpią jednak same dzieci, dla których obecność mamy, taty czy babci w szkole ma wyjątkową wartość.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W KLASIE 1A
W dniu 23 listopada obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowy misiem. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, a potem zapoznały się z historią pluszowego misia oraz jego imieniem "Tedy" oglądając prezentację. Następnie oglądały bajki "Miś Uszatek" oraz "Padington", a także słuchały opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka. Na lekcji wychowania fizycznego ćwiczyły ze swoimi ulubieńcami oraz bawiły się w zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości!
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
W KLASACH 1 - 3
W dniu 21 listopada jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, stosowanie słów - proszę, przepraszam, dziękuję i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Uczniowie klas 1 -3 z dużym zaangażowaniem włączyli się do organizacji tego święta. W szkole było żółto i radośnie. Dzieci rozmawiały na temat: Co to znaczy być życzliwym?, przygotowywały okolicznościowe znaczki, w klasach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. Uczniowie wybierali również Króla i Królową Życzliwości, czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych, grzeczną. Choć w klasach z pewnością takich uczniów jest więcej, to ten zaszczytny tytuł udało się zdobyć uczniom z największą ilością głosów uzyskanych od rówieśników. To był wspaniały dzień, pełen radości, uśmiechu i serdeczności :)

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
z Gangiem Słodziaków
w klasach I- III


We wrześniu i październiku uczniowie klas I -III brali udział w programie edukacyjnym: „Szkolne przygody gangu Słodziaków”. Z zapałem ćwiczyli głośne czytanie tekstów w domu i zbierali kolekcję nalepek ze zwierzętami. W szkole z zaangażowaniem wzięli udział w Dniu Głośnego Czytania. Uważnie wysłuchali, a potem chętnie opowiadali o przygodach Sowy Zosi, zajęczycy Zuzi, liska Lucka, bobra Borysa, jeża Jerzyka i rysia Rysia, którzy tworzyli Gang Słodziaków. Wykonywali ciekawe ćwiczenia i zabawy, rozwiązywali krzyżówki i wykreślanki, rysowali ilustracje, komiksy, pisali własne opowiadania. Uczniowie, którzy wykonali najciekawsze prace zostali wyróżnieni i otrzymali maskotki lub książki. Natomiast wszystkich uczniów Pani Dyrektor poczęstowała lizakami!


Jesienny wieczór poezji
„W naszym parku na jesieni
Od kolorów aż się mieni…”

W dniu 7 listopada 2018 roku uczniowie klasy II B w jesiennie przystrojonej sali pięknie recytowali wiersze o jesieni. Wieczór uświetniła gra na instrumentach w wykonaniu Magdy Czarneckiej i Dawida Szymańczyka. Po każdym występie zachwyceni rodzice bili brawo naszym małym aktorom. Na zakończenie dzieci zaprezentowały kilka polskich tańców narodowych. Na sali licznie zgromadzili się rodzice naszych drugoklasistów, którzy bardzo wspierali swoje dzieci w tych występach.
Całe przedstawienie zostało przygotowane pod opieką Pani wychowawczyni Katarzyny Obrochta, przy wsparciu naszej Pani bibliotekarki Małgorzaty Kaczyńskiej.
   


„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”
23 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, który bardzo podobał się przybyłym na uroczystość rodzicom i gościom a co wyrazili gromkimi brawami. Pani Dyrektor mgr Ewa Kołodziej dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym piórem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Z okazji tej uroczystości wychowawczynie klas pierwszych pani mgr Małgorzata Danis i pani mgr Hanna Liszka wręczyły uczniom okolicznościowe dyplomy.
   
PIERWSZOKLASIŚCI
DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO
Dnia 7 września uczniów klas pierwszych odwiedzili policjanci, którzy zapoznali dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz przypomnieli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Dzieci oglądały również krótki film o bezpiecznych zachowaniach jakie prezentował sierżant Poli. W dniu 13 września uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami wyszli na spacer podczas, którego obserwowali z wielką uwagą ruch uliczny, a przede wszystkim powtarzali i utrwalali sobie zasady obowiązujące na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Podczas naszego spaceru mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną a także zaobserwować interesujące nas znaki drogowe. Szczęśliwi i zadowoleni z siebie wrócili bezpiecznie do szkoły. 
   
Rok szkolny 2017/2018


OLIMPIADA SPORTOWA "SPORT NA WESOŁO"
18 czerwca 2018 r. odbyła się Olimpiada Sportowa klas 1, którą zorganizowała i przeprowadziła mgr Ilona Gretka.
W zaciętej walce wzięły udział cztery drużyny, które rywalizowały między sobą w zabawnych konkurencjach. Spotkanie dostarczyło wiele pozytywnych emocji, uśmiech oraz satysfakcję z osiągniętych wyników sportowych. Gratulacje!
   


OLIMPIADA SPORTOWA "SPORT NA WESOŁO"
13-14 czerwca 2018 r. odbyła się Olimpiada Sportowa klas 2 - 3 , którą zorganizowała i przeprowadziła mgr Małgorzata Danis.
Uczniowie startowali drużynowo w różnych ciekawych i zabawnych konkurencjach. Zwyciężyła świetna zabawa,  dobry humor i wzajemna współpraca !!! Gratulacje!
   "Święto Rodziny"
W poniedziałek 28 maja 2018 roku w klasie IIa obchodziliśmy Święto Rodziny, ponieważ Pani wychowawczyni mgr Helena Miękus połączyła Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Taty w jedno święto.W części sportowej dzieci,mamusie i tatusiowie wspólnie ćwiczyli i rywalizowali w różnych konkurencjach na sali gimnastycznej.Potem w sali uczniowie prezentowali humorystyczne wiersze i śpiewali piosenki o rodzinie.W części końcowej dziewczynki pięknie zatańczyły układ z pomponami. Później wszyscy składali rodzicom życzenia i wręczali laurki. W miłej atmosferze, przy ciastkach i herbatce mogliśmy ze sobą pobyć i porozmawiać. Było bardzo miło i wesoło!!!
   


SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM
22 maja 2018 r. odbyły się warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas 1 - 3. Na spotkaniu dzieci zobaczyły akcesoria pszczelarskie, ilustracje z wnętrza ula oraz żywe okazy. Pan pszczelarz cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, jak wygląda życie w ulu oraz o tym, jaka panuje w nim hierarchia. Ogromną atrakcją zajęć była degustacja miodu oraz obserwacja pszczół w szklanym ulu. To była naprawdę fascynująca lekcja przyrody!
   
ZABAWA W TEATR
Przedstawienie "Cztery żywioły" przygotowały dziewczynki uczęszczające na zajęcia czytelnicze z klasy 3a. Swoje umiejętności aktorskie uczennice zaprezentowały przed dziećmi z klas 1 - 3 naszej szkoły. Przedstawienie dotyczyło czterech żywiołów i ich ważności w świecie. Gra młodych aktorek, ciekawe stroje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach dzieci widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami. Gratulujemy dziewczynkom i pani mgr Małgorzacie Danis!!!
   
SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 3B
Z RATOWNUKIEM MEDYCZNYM
Dnia 14.05.2018 r. gościliśmy w naszej klasie po raz kolejny ratownika medycznego - Pana Michała Słomiana, który przeprowadził warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy.     Ratownik pokazał uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Michał opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność. Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego. Dzięki takiej lekcji uczniowie powtórzyli i utrwalili sobie wiele ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.  Bardzo dziękujemy za spotkanie!!!
   

”Bajkoterapia, czyli bajki – pomagajki”
W roku szkolnym 2017/2018 pani mgr Helena Miękus realizuje w klasie IIa innowację pedagogiczną: „Bajkoterapia czyli bajki – pomagajki”. Ma ona na celu pomóc dzieciom w rozwiązywaniu ich problemów emocjonalno –społecznych. Podczas prowadzenia innowacji czytane są bajki psychoedukacyjne, jak również psychoterapeutyczne, zakorzenione głęboko w sytuacji społecznej dzieci, aby pobudzać je do zmian zachowania, kompensować niezaspokojone potrzeby lub podnosić ich samoocenę. W kilku zajęciach uczestniczyli zaproszeni goście: psycholog szkolny- pani mgr Anna Janiszewska oraz rodzic – pani Katarzyna Warszawska, aby we współpracy z nauczycielem prowadzącym rozbudzać i kształtować zainteresowania czytelnicze dzieci, a także bardziej uświadamiać sobie ich problemy oraz znajdować skuteczne metody na ich rozwiązywanie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach oraz prowadzą zeszyty, w których tworzą ilustracje do przeczytanych bajek.
   PROGRAM EDUKACJI STOMATOLOGICZNEJ
„NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ”
Dzieci z klasy 1 a, 1 b i 2 a wzięły udział w programie edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej”.
     Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom, jak dbać o zęby i dziąsła, aby były zdrowe. Dzieci obejrzały krótki filmik mówiący z czego składają się zęby oraz jak należy o nie dbać. Poznały prawidłowy sposób szczotkowania zębów. Były również zadania specjalne, między innymi narysowanie swojego dentysty i przejście labiryntu.
Doświadczenie z kredą i octem pokazało konsekwencje braku regularnej higieny jamy ustnej i jej negatywny wpływ na szkliwo. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach, a na zakończenie otrzymały dyplomy ukończenia kursu.
   WIZYTA STRAŻAKÓW Z KM PSP W TYCHACH
Uczniowie klas III wzięli udział w programie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie dla czadu”. Celem była edukacja najmłodszych w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem w domu oraz pozyskania wiedzy o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i pożarami w budynkach mieszkalnych. Podsumowaniem tej kampanii była wizyta w szkole strażaków z KM PSP w Tychach.
Panowie strażacy zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Przypomnieli, co to jest „czad” i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Zademonstrowali osobisty sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych- 998 do Straży Pożarnej oraz numeru ratowniczego 112, o których wszystkie dzieci pamiętały. Dzięki takiemu spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości zdobyte na innych zajęciach lekcyjnych.
Dzieci zadawały pytania, na które panowie strażacy chętnie odpowiadali. Uczniowie otrzymali od strażaków odblaskowe opaski. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.
   Zajęcia na basenie uczniów klas trzecich
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas trzecich uczestniczą w zajęciach nauki pływania na krytej pływalni w Tychach. Zajęcia mają na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zdobycie podstawowych umiejętności w pływaniu. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekają na każdy kolejny wyjazd.
   KAMPANIA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA
"NIE DLA CZADU"
Uczniowie klas III wzięli udział w programie w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Nie dla czadu”. Celem akcji była edukacja najmłodszych w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem w domu oraz pozyskania wiedzy o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i pożarami w budynkach mieszkalnych. Dzieciom towarzyszył Żarek - pies strażak. Uczniowie brali udział w zajęciach na których dowiedzieli się co to jest tlenek węgla(czad), czym się charakteryzuje, jakie są objawy zatrucia czadem, co robić, gdy już ktoś ulegnie zatruciu. Poznali urządzenie, które ostrzega przed czadem - czujkę. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe jak również jak należy rozmawiać z dyspozytorem dzwoniąc po pomoc. Wspólnie z rodzicami rozwiązali krzyżówkę i wyznaczyli - rysując plan domu drogę ewakuacyjną.
   


Spotkanie z górnikiem
W grudniu 2017r. klasę IIa i Ib odwiedził gość specjalny - Pan Jerzy Hawlicki, emerytowany górnik.Pan Jerzy bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o swojej pracy związanej z górnictwem, pokazywał ilustracje i rekwizyty. Ciekawość wzbudziła lampka zrobiona z bryły soli.Dziękujemy Panu za spotkanie z nami
   
SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE 3A
Dnia 21 XII 2017 r. w naszej klasie odbyła się wigilia klasowa. Wspólnie z wychowawczynią przygotowaliśmy świąteczny stół. Następnie dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami z naszego świątecznego stołu. W tym dniu panowała miła, serdeczna i przedświąteczna, pełna życzliwości atmosfera.
   MIKOŁAJKI
Uczniowie klas młodszych z niecierpliwością czekali na dzień 6 grudnia. Wcześniej napisali do Świętego Mikołaja piękne listy oraz wykonali dla niego bardzo staranne prace plastyczne. Święty Mikołaj przyniósł więc do naszej szkoły wszystkim grzecznym dzieciom różne słodkie upominki, za które serdecznie dziękujemy i zapraszamy go znowu za rok!
   


MIKOŁAJKI W KLASIE 3A
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Uczniowie klasy 3a w tym dniu także świetnie się bawili. Niespodziankę sprawiły im mamy, które obdarowały dzieci słodkimi prezentami. Było dużo radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku..... :)
   

DZIEŃ GÓRNIKA
„Gdy górnik pracuje w nocy,
to mu Święta Barbórka stoi przy pomocy”

W dniu 4 grudnia w klasie 1 a odbyło się niecodzienne wydarzenie „Barbórka”. Tego dnia, w galowym stroju górniczym na spotkanie z dziećmi przybył dziadek Borysa Białonia. Dzieci powitały gościa przygotowanymi z tej okazji piosenkami i wierszykami. Po zakończeniu części artystycznej nasz gość ciekawie opowiadał o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w codziennym życiu, niebezpieczeństwach, które codziennie czyhają w pracy górników, górniczym stroju, jego historii oraz poszczególnych elementach. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem. Dziękujemy Górnikom za trud i ciężką pracę pod ziemią i za ciepło, które mamy w domu!
   


ANDRZEJKI W KLASACH 1-3
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Uczniowie klas 1-3 również w tym roku podtrzymali tradycje związane z andrzejkami. Dzieci bardzo chętnie brały udział w andrzejkowym wróżeniu: ustawiały buty, przebijały szpilką andrzejkowe serce, losowały kolorowe kartoniki i otrzymywały przestrogi na przyszłość, rzucały kostkami w magicznym kręgu i z magicznym drzewkiem. Wszyscy wiedzieli, że te wróżby to tylko dobra zabawa i tak je traktowały. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele! :)
   
25 listopada
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Ten dzień uczciła klasa I b spędzając cały dzień z misiami. Dzieci śpiewały piosenkę „Mam pluszowego misia”, tańczyły do piosenki „Jadą, jadą misie”, oglądały bajki o misiach, bawiły się i ćwiczyły z misiami.
   

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W KLASACH 1 - 3
W ramach obchodów Dnia Życzliwości w klasach 1 -3 odbyły się wybory najżyczliwszej koleżanki i najżyczliwszego kolegi - króla i królowej życzliwości. Uczniowie spośród siebie wybierali osobę, którą bardzo lubią, która żyje w zgodzie z innymi, jest zawsze uśmiechnięta i zawsze służy pomocą. W tym dniu dominował kolor żółty; uczniowie wykonali uśmiechnięte buźki i udekorowali nimi swoje ubrania. To był wspaniały dzień – pamiętajmy, by życzliwość wobec drugiej osoby towarzyszyła nam każdego dnia!
   


PROGRAM ZDROWE TYCHY
W ramach programu Zdrowe Tychy klasa 3a wraz z wychowawczynią mgr Małgorzatą Danis zaprosiła na zajęcia dziadka Witka - Pana Stanisława sportowca amatora, uczestnika licznych maratonów i półmaratonów w Polsce i za granicą. To nie tylko pasja, ale sposób na życie w zdrowiu . Z gościem odbyliśmy wyprawę po wielu krajach europejskich. Pan Stanisław opowiadał nam o biegach ale także o odwiedzanych państwach i miastach. Oglądaliśmy dyplomy, medale, numery startowe, zdjęcia, koszulki. Gość odpowiadał również na nasze pytania a było ich bardzo dużo oraz zorganizował mały konkurs z nagrodami. To było super spotkanie! Może i wśród naszych uczniów drzemią talenty maratończyków? Rozwijajcie swoje talenty!
   
Innowacja
Innowacja z zakresu edukacji społecznej -
MISTRZ DOBREGO WYCHOWANIA - TO JA

Od października 2017 r. do maja 2018 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią mgr Małgorzatą Danis będą zgłębiali tajniki dobrego wychowania w ramach innowacji z zakresu edukacji społecznej. Pierwsze zajęcia poświęcone były przyjaźni. Uczniowie podawali cechy prawdziwego przyjaciela, układali kodeks przyjaźni, wyszukiwali przysłowia o przyjaźni, a przy tym świetnie się bawili. Zajęcia były bardzo ciekawe, wszyscy byli zainteresowani i aktywnie brali w nich udział.
   Podróż po krajach europejskich
Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią wybrali się w "podróż po krajach europejskich". Każde dziecko samodzielnie przygotowało pracę - projekt o wybranym państwie europejskim. Wszyscy kolejno pokazywali wybrane państwo na mapie Europy a następnie opowiadali o tym kraju: o jego zwyczajach, zabytkach, tradycjach, itp. Prace dzieci były bardzo oryginalne a przekazywanie informacje ciekawe. To były niesamowite zajęcia!!!
   ŚNIADANIE DAJE MOC
Dnia 8 listopada uczniowie klas I - III w ramach akcji „Śniadanie daje moc” promowali zdrowe odżywianie, samodzielnie wykonując zdrowe, smaczne kanapki, owocowe szaszłyki i sałatki. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, a także dowiedziały się jak bardzo ważna jest zbilansowana dieta. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Przygotowanie wspólnego posiłku było świetną zabawą. Utwierdziło w przekonaniu najmłodszych, że codzienne zdrowe śniadanie to podstawa.
   

Dzień Regionalny klas I-III
9 listopada 2017r. pani mgr Helena Miękus we współpracy z wychowawczyniami klas I -III zorganizowała Dzień Regionalny. Uczniowie klasy IIA prezentowali piosenki i wiersze w gwarze śląskiej dla uczniów klas pierwszych i trzecich. Wszystkie dzieci słuchały bajki o Kubusiu Puchatku po śląsku, wykonały piękne ilustracje, częstowały się oblatami i cukierkami itp. Atmosfera sprzyjała integracji uczniów. Było super!
   

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA
27 października 2017r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka klasy 1 a, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy: p. Ninę Rosowską, p. Agnieszkę Malinowską. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Za nim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków musieli wykazać się wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie. By dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania. Po złożonej przysiędze każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany na świetliczaka. Życzymy nowym świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.
   Pasowanie pierwszaków
W czwartek 26 października odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klas pierwszych. Akademię poprowadzili starsi uczniowie – Natalia Szymańczyk z klasy VII b i Wiktor Białoń z klasy IV c. Wszyscy pierwszoklasiści pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i grali na instrumentach. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor mgr Ewa Kołodziej czerwoną kredką pasowała ich na uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał dyplom i plakietkę "Pasowanie 2017". Nad całą uroczystością czuwały wychowawczynie klas pierwszych pani mgr Ilona Gretka i pani mgr Bożena Pasternak.
   
Jesienny wieczór poezji w klasie IIa
20 października 2017r. uczniowie pięknie zaprezentowali nastrojowe wiersze i piosenki. Przybyli licznie rodzice nie kryli zadowolenia i dumy ze swoich pociech. Uroczystość przygotowała pani wychowawczyni mgr Helena Miękus we współpracy z panią mgr Małgorzatą Kaczyńską.
   
Spotkanie z ratownikiem medycznym
w klasie III B
18 października 2017 r. naszą szkołę odwiedził Pan Michał Słomian, który przeprowadził warsztaty dla uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Bardzo ważnym punktem zajęć były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Były to niezwykle ważne i ciekawe zajęcia, gdyż uwrażliwiły nas na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły nam wiedzy, która w przyszłości być może przyczyni się do uratowania komuś życia. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za profesjonalne szkolenie.
   

Niska emisja
dbajmy o czyste powietrze
Uczniowie klasy IIA wzięli udział w zajęciach:"Niska emisja -dbajmy o czyste powietrze".Wykonywali ciekawe doświadczenia, układali puzzle oraz rozsypankę:"Kochaj dzieci, nie pal śmieci". Zajęcia przeprowadziła pani Justyna Zastrzeżyńska na zlecenie Urzędu Miasta Tychy.Dziękujemy!
   

Rok szkolny 2016/2017


OLIMPIADA SPRTOWA KLAS 2
"SPORT NA WESOŁO"
12 czerwca 2017 r. odbyła się Olimpiada Sportowa uczniów klas drugich, którą zorganizowała i przeprowadziła mgr Małgorzata Danis. Uczniowie startowali drużynowo w różnych ciekawych i zabawnych konkurencjach. Zwyciężyła świetna zabawa, dobry humor i wzajemna współpraca!!! Gratulacje!
   

LEKCJE OTWARTE W KLASIE 2A
Dnia 12 czerwca uczniowie klasy 2a gościli na lekcjach swoich Rodziców :) Lekcje dotyczyły tematu: Ciekawość. Uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie wykonywali wszystkie zadania. Rodzice z uwagą obserwowali swoje pociechy podczas pracy i zabawy. Dzieci wraz z wychowawczynią mgr Małgorzatą Danis podziękowały wszystkim za przybycie! :)
   


Dzień Tańca26 maja w ramach Programu „Zdrowe Tychy” odbył się Szkolny Przegląd Zespołów Tanecznych „ZDROWE TYCHY TAŃCZĄ Z NAMI”. Każda klasa przygotowała układ taneczny do wybranej piosenki. Panowała wspaniała atmosfera.
Gość w klasie pierwszejW piątek 26 maja klasę pierwszą odwiedziła kuzynka Maksa - Sara. Dziewczynka mieszka w Anglii i tam uczęszcza do szkoły.Jednak bardzo chciała zobaczyć, jak wygląda nauka w polskiej szkole. Pani Dyrektor wyraziła zgodę i Sara mogła wziąć udział w lekcjach, pobawić się na przerwie z dziećmi, obejrzeć występy taneczne uczniów klas I - III. Z pomocą Pani wychowawczyni wykonała też laurkę dla swojej mamy! Pełna wrażeń i bardzo szczęśliwa wróciła do domu.


W klasie 3C..IIIc dookoła

Poznaliśmy już Europę, Azję i Afrykę, a teraz przyszedł czas na Amerykę Północną i Południową. Jak zwykle świetnie się bawiliśmy i wiele nauczyliśmy się. To my na indiańskiej ścieżce!!!

Tańcowała igła z nitką…

Tym razem zamieniamy naszą klasę w pracownię krawiecką. Sami projektujemy i szyjemy maskotki. Szczególne brawa należą się naszym chłopcom!!!

Muzykujemy!!!

Muzykować najlepiej w grupie… dobrych kolegów i koleżanek. Krzysiu! Dziękujemy za koncert!
Tydzień Europejski

Razem dla Zjednoczonej Europy!
Pod takim hasłem przygotowaliśmy europejskie śniadanie. Było smacznie i kolorowo. Każdy mógł się podzielić wspomnieniami i pamiątkami z europejskich podróży. Aż chce się ruszyć w podróż i samemu zobaczyć piękną Europę.
Świadomi konsumenci to my!

Zdecydowanie możemy tak o sobie powiedzieć po warsztatach przygotowanych przez Rzecznika Praw Konsumenta w Tychach. Aktywnie braliśmy w nich udział i poznaliśmy swoje prawa konsumenta.

Gwiazdy parkietu!

PZG Taneczna Trójka, czyli Patrycja Hadam, Zuzia Juszczak i Gosia Gawron zaprezentowały podczas Przeglądu Tanecznego dynamiczny i nowoczesny układ taneczny.
Brawo dziewczyny!!!
Dzień Dziecka

Wszystkim Dzieciom klasa IIIc w tym dniu życzy spełnienia marzeń!!!


MAMA - NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWO ŚWIATA!

Jest taki jeden szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Z tej okazji dzieci z klasy 2a wykonały przepiękne, kolorowe laurki, które wręczą w tym dniu swoim mamusiom - życząc wszystkiego najlepszego! :-)
"MAMA. MAMUSIA, MATEŃKA ..."Pierwszaki pamiętają o swoich mamusiach. Wykonały dla nich pod kierunkiem pani - piękne laurki, które wręczą w Dniu Matki, czyli 26 maja. Życzymy wszystkim mamusiom - zdrowia i zadowolenia ze swoich dzieci!!!


"Zajęcia w kąciku czytelniczym"W maju uczniowie klasy pierwszej zgłębiali wiedzę w cyklu lekcji poświęconych miastom Polski. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o następujących miastach: Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Gniezno, no i oczywiście... Warszawa. Pani wychowawczyni przeprowadziła dla dzieci zajęcia o Warszawie w "kąciku czytelniczym". Opowiadając pokazywała uczniom różne albumy z naszej szkolnej biblioteki i prezentowała zdjęcia i fotografie. Szczególne poruszenie wywołał album zawierający czarno - białe zdjęcia zniszczonej w czasie II wojny światowej Warszawy i te same miejsca i budynki odbudowane po wojnie przez Polaków. To była piękna lekcja historii!


Wiosenna hodowla uczniów klasy 2aKlasa 2a postanowiła stworzyć własny ogródek. Podczas zakładania wiosennej hodowli roślin dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi sposobami sadzenia roślin (wysiewanie nasion, sadzenie cebulek). Uczniowie zapoznali się z rozwojem roślin oraz warunkami potrzebnymi do ich wzrostu. Zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do prowadzenia obserwacji. Podczas zajęć, w klasie założyliśmy własną hodowlę, którą obserwowaliśmy razem. Każde dziecko założyło także własną hodowlę roślinki w domu, obserwowało ją, a swoje spostrzeżenia zapisywało w dzienniczku obserwacji. Oto efekty naszej pracy:


Warsztaty WielkanocneW piątkowe popołudnie (7.04.2017 r.) w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne dla chętnych rodziców z klasy II B. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w warsztatach. 
Warsztaty krawieckie
W środę 5 kwietnia 2017r. uczniowie wraz z wychowawczynią Panią mgr Heleną Miękus powitali gościa – Panią Joannę Lechowicz, mamę Wojtusia. Pani Joanna potrafi pięknie szyć różne ciekawe rzeczy i chętnie przygotowała dla pierwszaczków wzory kurczaków i zajączków. Dzieci mogły sobie wybrać gotowe elementy, następnie musiały wypełnić je watą oraz zszyć igłą z nitką. Choć nie było to łatwe, z pomocą pani powstały bardzo ładne świąteczne ozdoby, które mogli zabrać do domu. Dziękując za wspólne szycie dzieci ładnie zaśpiewały Gościowi piosenkę!

KLASA 2A ŚWIĘTUJE
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
DLA DZIECI

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest dnia 2 kwietnia w dniu urodzin wielkiego Duńczyka Hansa Chrystiana Andersena. Ustanowiono je, żeby rozpowszechniać i wspierać czytanie wśród najmłodszych. Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią mgr Małgorzatą Danis postanowili również uczcić ten dzień. Najpierw wybrali się do kącika czytelniczego gdzie każdy uczeń zaprezentował książkę, którą najbardziej lubi i powiedział dlaczego wybrał właśnie ją. Następnie już w klasie zorganizowali kącik czytelniczy, w którym zgromadzili ich ulubione książki. Każdy uczeń mógł poczytać i pooglądać wybraną książkę. Kolejno każdy uczeń wykonał dotykową książeczkę dla osób niewidomych i niedowidzących. To był bardzo ciekawy i ekscytujący dzień! WIWAT PAN ANDERSEN!
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM
Dnia 29.03.2017 r. gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego- Pana Michała Słomiana, który przeprowadził dla uczniów klasy II B warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Bardzo ważnym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Dzięki takiej lekcji uczniowie nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

We wtorek 28 marca 2017r. do klasy pierwszej na zaproszenie Pani wychowawczyni mgr Heleny Miękus przyszli rodzice oraz dziadkowie, aby uczestniczyć w „zajęciach otwartych”. Wszystkich obecnych przywitała Pani Dyrektor - mgr Ewa Kołodziej. Lekcje dotyczyły pięknej pory roku, kwitnącej kwiatami – wiosny. Uczniowie byli aktywni i chętnie wykonywali wszystkie zadania. W przerwie goście w szkolnej kuchni częstowali się ciasteczkami i herbatą. Na końcu odbyły się zajęcie plastyczno-techniczne, w czasie których dzieci z pomocą przybyłych rodziców i dziadków wykonały kolorowe tulipany. W naszej klasie zapanowała wówczas prawdziwa wiosna! Dziękujemy wszystkim za przybycie!

POWITANIE WIOSNY!
21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole było bardzo kolorowo i wesoło. Dzieci z klasy 1a i 2a wybrały się wraz z wychowawczyniami na spacer. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie oraz poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Uczniów sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.Dzień Kobiet
Dżentelmeni z klasy II A obdarowali życzeniami, kwiatami i uśmiechami wszystkie bez wyjątku dziewczyny!
DZIĘKUJEMY :)Z Brzechwą na Ty
Uczniowie klasy 3 b są twórcami projektu „Poezja Jana Brzechwy bliska dzieciom”. W czasie zajęć każde dziecko stworzyło swoją własną książeczkę z wybranymi wierszami poety i było jej ilustratorem. Wychowawczyni wraz z uczniami zaprasza na wystawę książeczek do szkolnej biblioteki.

Afryka
Na Czarnym Lądzie czyli wyprawa uczniów klasy 3 a i 3 b do Afryki. Oczywiście wirtualna i palcem po mapie, ale nie zabrakło atrakcji i wrażeń. Dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe eksponaty na wystawie zgromadzonej w sali. Największym wzięciem cieszyły się afrykańskie bębny, na których dzieci wybijały ciekawe, murzyńskie rytmy. Zobaczyliśmy okaz skorpiona, owoc baobabu, przedmioty i ozdoby wykonane przez tubylców oraz panią ubraną w oryginalną, tunezyjską suknię. Już nie możemy się doczekać kolejnej podróży. 
Bal karnawałowy

A w naszej kuchni aż wrze
Zajęcia kulinarne to okazja do samodzielnego przetestowania nowych smaków i zapachów. Na początku dzieci poznały zasady higieny i bezpieczeństwa w kuchni. Pod czujnym okiem nauczyciela uczniowie stali się prawdziwymi smakoszami. W czasie zajęć wykonały owocowego jeża, gotowały kisiel, wyciskały sok z warzyw i owoców, a w okresie przedświątecznym przygotowały apetyczne choinki.WIGILIA W KLASIE II A
Dzień 22 grudnia był dla klasy 2a bardzo wyjątkowy, ponieważ wszyscy uczniowie spotkali się przy wigilijnym stole. Po złożeniu życzeń i podzieleniu się opłatkiem dzieci częstowały się pysznymi ciastami i ciasteczkami, bakaliami, owocami i  słodyczami. Uczniowie śpiewali kolędy i piosenki noworoczne. To był wesoły, pełen życzliwości i radosnych wrażeń czas.

Wigilia
Wigilia
Wigilia
Wigilia
Wigilia
Wigilia
Wigilia

Gość w klasie Ia
W grudniu gościem w klasie Ia była pani Monika Zawolik - Szczyrbowska, mama Olka, z zawodu projektantka wnętrz. Pani przekazała dzieciom dużo ciekawych informacji dotyczących jej pracy. Mówiła i pokazywała: paletę kolorów, próbki różnorodnych materiałów: tkanin, drewna, kamieni itp. Dzieci pod jej kierunkiem i z pomocą pani wychowawczyni Heleny Miękus wykonały przepiękne choinki, które przeznaczone zostały na świąteczny kiermasz. Za wytężoną pracę każde dziecko otrzymało Dyplom Projektanta. Zajęcia były bardzo ciekawe.
Dziękujemy naszemu Gościowi za przybycie!
Mikołajkowe spotkania
W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte pod poduszką lub w innym specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu. Na ten niezwykły i magiczny dzień 6 grudnia z niecierpliwością czeka każde dziecko i to malutkie i to duże też, bo któż z nas nie lubi być obdarowywany? We wtorek 6 grudnia nasza szkoła także obchodziła mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę. Wszyscy uczniowie otrzymali mikołajkowe prezenty. Dzieci były uśmiechnięte, szczęśliwe i rozpromienione. Z radością pozowały do mikołajkowych zdjęć.

Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki
Mikołajki

Dzień Wolontariusza
Jeśli nie możesz być Batmanem zostań Wolontariuszem to temat zajęć z wychowawcą w klasie 3 b. Nie są  nam od dziś obce słowa wolontariat i wolontariusz. Już wiemy jak pomóc innym.

Dzień Wolontariusza
Dzień Wolontariusza
Dzień Wolontariusza


WIELCY- MALI WOLONTARIUSZE to motto w kl.3 a W tym dniu uczniowie byli dla siebie Aniołami Stróżami - pomagali sobie i pilnowali się wzajemnie. Ogłoszono konkurs na "dobrego duszka".

Dzień Wolontariusza

Górnicze święto w 3a
2 grudnia uczniów klasy 3a odwiedzili wspaniali goście górnicy z kopalni Staszic i Ziemowit – pan Rafał Stankiewicz, pan Michał Załóg i pan Marek Mazur. Dzieci w krótkim programie artystycznym zaśpiewały piosenki i zatańczyły tradycyjny śląski taniec – trojaka. Podczas spotkania górnicy opowiadali o codziennej, ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni, zaprezentowali galowy mundur górniczy. Goście chętnie odpowiadali na pytania, które uczniowie przygotowali dla nich. Na zakończenie dzieci wzięły udział w quizie gwary śląskiej. Bardzo dziękujemy za ciekawe, pełne wrażeń rodzinne świętowanie!

Dzień górnika
Dzień górnika
Dzień górnika
Dzień górnika

Górnicze święto w 2b i 3b
Śląsk jest miejscem, w którym tradycje regionalne są od wieków przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzień Górnika czyli tradycyjna Barbórka to chyba najbardziej śląskie święto ze wszystkich. Mieliśmy zaszczyt gościć górnika kopalni Piast – tatę Darka Rybackiego. Zaproszony gość przybliżył dzieciom tematykę ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią, prezentując przyniesione rekwizyty. Ciekawie opowiadał o górniczym stroju, jego historii oraz poszczególnych elementach. Teraz uczniowie klasy 2b i 3b już wiedzą już ile i dlaczego tyle guzików jest w galowym stroju górniczym.

Jak nakazuje zwyczaj i tradycja stara
Niech Wam błogosławi Święta Barbara


Dzień górnika
Dzień górnika
Dzień górnika
Dzień górnika

ANDRZEJKI W KLASACH 1 - 3
Andrzejki zwane również Jędrzejkami i Jędrzejówkami – to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Uczniowie klas 1-3 również w tym roku podtrzymali tradycje związane z andrzejkami. Dzieci bardzo chętnie brały udział w andrzejkowym wróżeniu: ustawiały buty, przebijały szpilką andrzejkowe serce, losowały kolorowe kartoniki i otrzymywały przestrogi na przyszłość, rzucały kostkami w magicznym kręgu, wróżyły sobie z monetą i magicznym drzewkiem. Wszyscy wiedzieli, że te wróżby to tylko dobra zabawa i tak je traktowały. Wszystkim dzieciom zabawa bardzo się podobała. Było dużo śmiechu i radości!!!
Andrzejki
Andrzejki
Andrzejki
Andrzejki
Andrzejki
Andrzejki
Andrzejki

Zajęcia kulinarne
W listopadzie ruszyły zajęcia kulinarne, które odbywają się w szkolnej kuchni warsztatowej. Uczniowie wraz z opiekunką mgr Małgorzatą Danis na pierwszych zajęciach wykonywali owocowe i bakaliowe babeczki. Dzieci z ochotą przygotowywały owoce – obierały je, kroiły, dzieliły na cząstki a także ubijały śmietanę. Następnie według własnego pomysłu dekorowały kruche babeczki. Pomysłom nie było końca. Każda babeczka była inna i „ślinka leciała” na jej widok. Każdy z wielką ochotą zjadł swoją babeczkę. Okazało się, że babeczki świetnie wyglądały i tak samo smakowały!
Na kolejnych zajęciach królowała kolorowa i zdrowa sałatka owocowa. Wszyscy już czekają na kolejne zajęcia i wspólną pracę w naszej kuchni!
Zajęcie kulinarne
Zajęcie kulinarne
Zajęcie kulinarne
Zajęcie kulinarne
Zajęcie kulinarne

Klasa 2a promuje zdrowe odżywianie!
Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią w październiku podczas zajęć dotyczących zdrowego odżywiania tworzyli kolorowe plakaty promujące zdrowie i zdrowe jedzenie. Dzieci podzielone na grupy tworzyły plakaty z przyniesionych gazet i przygotowanych haseł. Po zakończeniu każda grupa prezentowała swoją pracę, a wszystkim rósł apetyt na zdrowy i smaczny posiłek. Na kolejnych zajęciach uczniowie robili owocowe ludziki i zwierzaki. Zadaniem każdego ucznia było przyniesienie owoców jakie lubią jeść i wykonanie owocowego ludzika lub zwierzaka. Pomysły dzieci były niesamowite. Powstały przepyszne deserki, które wszyscy z ogromnym apetytem spożyli podczas wspólnego posiłku. Było przepysznie i kolorowo!!!
Zdrowe odżywianie
Zdrowe odżywianie
Zdrowe odżywianie
Zdrowe odżywianie
Zdrowe odżywianie
Zdrowe odżywianie
Zdrowe odżywianie
Zdrowe odżywianie

KLASA 3 b poznaje historię Polski
Na zajęciach mieliśmy okazję poznać zwyczaje i obrzędy w dawnej Polsce. Dowiedzieliśmy się w jakich okolicznościach Polska przyjęła chrzest. Poznaliśmy pierwszych władców- Mieszka I i króla Kazimierza Wielkiego. Oglądaliśmy prezentację multimedialną „Najsłynniejsze polskie zamki” i w zawiązku z tym zrodził się pomysł na nasze projekty własnych, niepowtarzalnych zamków. Obejrzyjcie filmik, a sami zobaczycie jacy z nas wspaniali architekci.

Dzień Życzliwości
w klasach 2a, 3a, 3b i 3c
W ramach obchodów Dnia Życzliwości w klasach 2a i 3a odbyły się wybory króla i królowej życzliwości. Uczniowie spośród siebie wybierali osobę, którą bardzo lubią, która żyje w zgodzie z innymi, jest zawsze uśmiechnięta i zawsze służy pomocą. Królową życzliwości w klasie 2a została Matylda Gonera, a królem Filip Juszczak. W klasie 3a królową życzliwości została Weronika Mazur, a królem został wybrany Filip Gęsikowski. Uczniowie w tym dniu wykonali uśmiechnięte buźki i udekorowali nimi swoje ubrania. W klasie 3b królową została Kamila a królem Paweł.
Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości
Królowie życzliwości w 3 b - Paweł i Kamila

Warsztaty
W poniedziałkowe popołudnie 21.11.2016r. w naszej szkole odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla chętnych rodziców z klasy II B. W trakcie warsztatów panowała świąteczna i miła atmosfera.
Serdecznie dziękujemy NASZYM WSPANIAŁYM MAMOM za udział w warsztatach.
Warsztaty
Warsztaty
Warsztaty

Pierwszaki piją kakao
W naszej szkole powstała piękna kuchnia, więc wychowawczyni klasy 1 A mgr H. Miękus zorganizowała akcję: Pierwszaczki piją kakao. Z pomocą jednej z mam co tydzień jest przygotowywane pyszne, ciepłe kakao, które bardzo wszystkim smakuje. Dziękujemy!
Pierwszaki
Pierwszaki
Pierwszaki
Pierwszaki
Pierwszaki
Pierwszaki

Program edukacyjny
„Śniadanie Daje Moc”
„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!”. Dlatego uczniowie klas 1 – 3 naszej szkoły wraz z wychowawczyniami włączyli się do programu edukacyjnego: Śniadanie Daje Moc. Dnia 8 listopada dzieci przygotowały przepyszne, zdrowe śniadania: kanapki, pożywne twarożki, owocowe i warzywne sałatki, musli z jogurtem, owocowe przekąski, soki, kakao, itp., które potem wspólnie spożywali. Omawialiśmy także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Śniadanie było wyjątkowo smaczne!!!

„Pasowanie uczniów klasy pierwszej”
25 października 2016r. odbyła się na sali gimnastycznej uroczysta akademia, w czasie której dzieci z klasy Ia zostały przez panią dyrektor mgr Ewę Kołodziej pasowane na uczniów. Prowadzącymi uroczystość byli uczniowie klasy IVb – Barbara Rudyk i Adrian Kleta. Gościnnie wystąpili uczniowie klasy IIIa, którzy zaśpiewali piosenkę pt: ”Pięknie żyć”. Wszyscy pierwszoklasiści ładnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a pod koniec złożyli ślubowanie. Dzieci wystąpiły w ozdobnych błękitnych biretach, otrzymały również pamiątkowe dyplomy. Nad całością czuwała pani wychowawczyni: mgr Helena Miękus. Na widowni dopisali rodzice, rodzeństwo i dziadkowie.
Pasowanie
Pasowanie
Pasowanie
Pasowanie
Pasowanie
Pasowanie
Pasowanie

KOLOROWE ZIELNIKI
Jesień to piękna, kolorowa pora roku, mieniąca się wieloma kolorami. Uczniowie kl. 2 b, aby zatrzymać bogactwo barw, kształtów liści drzew i krzewów stworzyli ,,Zielniki’’. Każdy z nich jest starannie wykonany i zawiera wiele ciekawych gatunków roślin. SERDECZNIE ZAPRASZMY NA WYSTAWĘ DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI.
Uczniowie klasy 2 b
Zielniki
Zielniki

Z wizytą u weterynarza
W czwartek 6 października klasa 3 b udała się na zajęcia do Przychodni Weterynaryjnej „Zwierzyniec”. Dzieci miały okazję poznać tajniki pracy lekarza weterynarza. Zobaczyły wszystkie pomieszczenia przychodni: gabinet, szpital, salę operacyjną, pracownię USG i RTG, laboratorium oraz salon fryzjerski. Słuchały przez stetoskop bicia serca psa i zobaczyły to bijące serce na ekranie monitora dzięki urządzeniu usg. Wykonały badanie krwi kota. Mogły podziwiać nową fryzurę yorka Zuzi, która była wtedy w salonie fryzjerskim. Zobaczyły złamaną łapkę psa na zdjęciu rtg. Zajęcia były bardzo ciekawe i na pewno długo zapadną w ich pamięci. Wychowawczyni klasy bardzo serdecznie dziękuje lekarzom państwu Szymańskim za to spotkanie, przekazaną wiedzę i drobne upominki dla dzieci.

Dzień kropki
15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książeczki o Vashti. Książka ,,The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Zobaczcie jak przebiegało świętowanie Dnia Kropki w naszej szkole :)

Bezpieczne przejście przez jezdnię
Dnia 14.09.2016r. uczniowie klasy I A wybrali się wraz z wychowawcą mgr H.Miękus na skrzyżowanie, gdzie ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Dzieci zapoznały się z obowiązującymi znakami drogowymi.
Bezpieczeństwo

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
1 września klasa IIIc miała zaszczyt powitać w naszej szkole nowych uczniów. Życzymy Wam Pierwszaki, aby podróż po Oceanie Wiedzy okazała się niezapomnianą przygodą, w czasie której odkryjecie Świat Wyobraźni, Zatokę Przyjaźni i Półwysep Uśmiechu. Zapraszamy Was w podróż naszym szkolnym okrętem!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego