Szkolny Klub Wolontariatu 2018/2019

W listopadzie również przeprowadziliśmy akcję zbierania nakrętek plastikowych pod hasłem „Nakręcamy się na maxa dla potrzebujących”. Zebraliśmy prawie 334 kg. Zdecydowanie najwięcej zebrała klasa II b – 81 kg, a spośród klas IV – VIII klasa V c – 60 kg. W tym roku zbieraliśmy nakrętki dla zwierzaków – dla Fundacji „Zwierzaki w potrzebie” oraz dla Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym, a konkretnie dla niewidomej Małgosi. Zebrane pieniążki będą przeznaczone na rehabilitację i leczenie oraz sprzęt dla dziewczynki.

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty na rok szkolny 2018/2019 przeprowadzonej przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” pod hasłem Pomóżmy Jakubowi zobaczyć świat. Akcja polega na rozprowadzaniu cegiełek . Uczniowie naszej szkoły wykazali wielką wrażliwość, bo cegiełki bardzo szybko zostały sprzedane na kwotę 200 zł. Bardzo dziękujemy za udział w akcji! W listopadzie przeprowadziliśmy akcję „Paczuszka dla chorego Maluszka” Polegała ona na zbiórce najbardziej potrzebnych produktów (pieluszek, chusteczek nawilżanych, proszków, płynów do płukania) na rzecz podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Zebraliśmy ponad 1 500 pieluszek, bardzo dużo chusteczek, proszki i płyny. Za kwotę 173 zł, zebraną w skarbonce zakupiliśmy prawie 500 pieluch i 5 kg proszek do prania.

Samorząd Uczniowski przeprowadził również akcje kulinarne: soki, koktajle, zupę dyniową dla pozyskania pieniążków na zakup pieluszek.Z całego serca dziękujemy za tak aktywny udział w tej akcji!

Być życzliwym to również pomagać innym. Dlatego w tym roku szkolnym po raz kolejny bierzemy udział w tych akcjach charytatywnych. Zachęcamy wszystkich do udziału w nich i z góry dziękujemy za zaangażowanie i dobre serce.