Nakręcamy się

W kwietniu 2017r. Klub Wolontariatu zorganizował akcję NAKRECAMY SIĘ NA MAXA DLA MAKSA specjalną zbiórkę nakrętek dla chłopca z Tychów –Maksa, który ciężko choruje na nowotwór. Przez 2 tygodnie klasy 1-6 rywalizowały w zbiórce nakrętek, by ostatecznie wspólnie zebrać 212kg!
Najwięcej nakrętek udało się zebrać klasie 2A-58kg, 6B-39kg, 3C-27,5kg.

Światowy Dzień Słuchu

3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu. W tym dniu klub przypominał wszystkim jak ważne jest dbanie o słuch. Pamiętajcie nie przebywajcie w hałasie, nie słuchajcie głośnej muzyki w słuchawkach!

Walentynka dla seniora

W styczniu 2017r. grupa uczniów z klasy II b oraz uczniowie z Klubu Wolontariatu z kolegami z klas V i VI odwiedzili pensjonariuszy DDO WRZOS z programem artystycznym z okazji WALENTYNEK. Wizyta uczniów była poprzedzona ogólnoszkolną akcją WALENTYNKA DLA SENIORA, uczniowie przez cały tydzień wrzucali do urny Walentynki dla seniorów z miłymi i ciepłymi słowami.
Podczas spotkanie Nasi uczniowie śpiewali piosenki i przedstawili kabaret „Kuchnio Ślonsko” oraz wręczyli każdemu seniorowi Walentynkę.

Goście

W grudniu 2016r. Klub Wolontariatu zaprosił do Naszej Szkoły pensjonariuszy DDO WRZOS na wspólne pieczenie pierniczków. Była to wspaniała lekcja życzliwości, empatii i działania w zespole, co więcej panie udzieliły wiele wspaniałych i cennych rad pracy w kuchni. Po wspólnym pieczeniu miała miejsce wspólna degustacja, śpiewanie piosenek i oglądanie zdjęć rodzinnych.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU
„CRAZY ANGELS”

NASZE PLANY NA ROK SZKOLNY 2016/2017

• zapoznanie młodzieży z ideą wolontariatu oraz jej propagowanie;
  • uwrażliwienie na cierpienie, samotność i potrzeby innych;
  • kształtowanie postaw prospołecznych;
  • rozwijanie empatii, zrozumienia;
  • inspirowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego;
  • kreowanie roli szkoły jako centrum lokalnej aktywności;
  • zawieranie głębokich, wartościowych przyjaźni;
  • kształtowanie umiejętności działania zespołowego;
  • dawanie możliwości wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń;
  • zdobywanie doświadczenia w nowych dziedzinach;
  • wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży szkolnej;
  • budowanie twórczej atmosfery w szkole, sprzyjającej samorealizacji i poszerzaniu własnych zainteresowań;
  • współdziałanie z organizacjami społecznymi i młodzieżowymi;
  • współdziałanie uczniów i wzajemne wspieranie się;

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

"Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?"
- Martin Luther King Jr.

WYLOSUJ ANIOŁA

Weź udział w naszej akcji!
Napisz list do dziewczynki lub chłopca , którzy walczą z chorobą nowotworową i przebywają na oddziale onkologicznym.
Zamień się w ANIOŁA STRÓŻA napisz kilka słów otuchy i wsparcia.
Włóż list do koperty, udekoruj ją własnoręcznie!
Jeśli chcesz podpisz list np. Anioł Ola
Przynieś list do szkoły i wrzuć do skrzynki!
Jeśli chcesz pomóc dołącz również do akcji
NIESPODZIANKA dla dzieciaków!

Wylosuj Anioła

Zbieramy
NOWE piżamki w rozmiarach od 110 do 164 oraz dla dorosłych w każdym rozmiarze,  małe podusie rozmiar 40 na 40 cm lub podusie emocji (do kupienia na allegro), kocyki, lampki do zamontowania przy szafce obok łóżka.

Szczegóły:
KLUB WOLONTARIATU (kl.VIA Julka, Natalie, Agata, Ida, Martyna - opiekun p.Ania Czech)
Organizatorem akcji jest Fundacja "Gdy Liczy się Czas"

Liczymy na Ciebie!

Akcja WYLOSUJ ANIOŁA w naszej szkole rozwinęła skrzydła… Anioły z całej szkoły piszą listy, a także dostarczają upominki piżamki, poduszki oraz kocyki!! Akcja trwa do 10.10.2016!
 Wylosuj Anioła

Działania na rok szkolny 2016/2017

WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK

• WYLOSUJ ANIOŁA