• Szkoła Patriotów

• W ramach projektu Szkoła Patriotów uczniowie klasy 8 odwiedzili miejsce walk toczonych w trakcie pierwszego powstania śląskiego w Czułowie. W celu upamiętnienia walczących mieszkańców Czułowa został umieszczony pamiątkowy krzyż, uczniowie wraz z nauczycielami uczcili powstańców modlitwą i minutą ciszy.

• Projekt "Poznaj Polskę"

• W ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" 38 uczniów z klasy 3a i 1b wybrało się wraz z opiekunami na wycieczkę do Krakowa. Dzieci zwiedziły Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w Żywym Muzeum Obwarzanka poznały jego historię, własnoręcznie zrobiły obwarzanki  oraz z pomocą pani prowadzącej warsztaty, wypiekły je. Na Rynku uczniowie usłyszeli hejnał z wieży Kościoła Mariackiego oraz zakupiły krakowskie pamiątki. Wycieczka wzbogaciła naszą wiedzę o Krakowie, dostarczyła wielu ciekawych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Projekt "Poznaj Polskę"

• W ramach projektu „Poznaj Polskę” 34 uczniow z klasy VI a i VI b bylo na dwudniowej wycieczce w Zakopanem, Zubrzycy Górnej i Wadowicach. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyc ciekawe miejsca, ale i rowniez poznać biografie słynnych Polaków.

• październik

W ramach Projektu Laboratoria Przyszłości w październiku:

• uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach przyrodniczych z użyciem okularów vr. Dzieci oglądały zwierzęta domowe, leśne i egzotyczne w ciągu dnia i w nocy. Okulary vr pozwoliły im przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości 3D. Uczniowie byli bardzo podekscytowani i zadowoleni. Zajęcia poprowadziła pani H.Miękus.
            • uczniowie klasy 1b i 3a podczas wycieczki do Krakowa korzystali z aparatu fotograficznego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Fotografowali ciekawe okazy roślin w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz własnoręcznie  wykonane obwarzanki w Żywym Muzeum Obwarzanka. Wykonane przez siebie zdjęcia oglądały podczas lekcji po wycieczce. Z zasadą działania aparatu fotograficznego zapoznały dzieci panie Katarzyna Obrochta i Małgorzata Danis