• Życzenia

• Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Pracownikom i Przyjaciołom Szkoły radości, spokoju i nadziei. Niech ten czas będzie wypełniony miłością, wzajemnym szacunkiem i pokojem. Niech świąteczna atmosfera przyniesie ukojenie, a spotkania w gronie rodziny i przyjaciół będą pełne uśmiechu i wzajemnej życzliwości.

Dyrektor Jolanta Pająk.

• Projekt "Laboratoria przyszłości"

• W ramach projektu "Laboratoria przyszłości" (styczeń, luty, marzec)

W ramach Projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie klas 1a, 3a, 3b wzięli udział we wspólnych zajęciach przyrodniczych z użyciem okularów VR. Dzieci wyruszyły w wirtualną podróż po najciekawszych miejscach Polski i świata. Uczniowie przeniesieni w wirtualną podróż mogli zaobserwować wizualizacje niedostępnych na co dzień miejsc w trybie 360°. Dzięki wykorzystaniu okularów VR nauka była ciekawsza, przyjemniejsza i efektywniejsza, dodatkowo starsi uczniowie służyli pomocom młodszym uczniom, którzy po raz pierwszy mieli do czynienia z tym narzędziem. Zajęcia poprowadziły Panie Małgorzata Danis, Ilona Gretka, Hanna Liszka.

Dnia 15 marca 2024r. klasa 1b wzięła udział w zajęciach w ramach Laboratoriów Przyszłości z użyciem aparatu fotograficznego. Wychowawczyni przygotowała zabawę terenową "Klasowe podchody", która odbyła się na boisku szkolnym. Uczniowie odnajdując i kierując się wskazówkami mieli wykonać szereg zadań, zarówno sportowych, jak i umysłowych. Jednym z zadań było zrobienie przez dzieci śmiesznego klasowego zdjęcia w takim miejscu, aby w tle była widoczna ich sala lekcyjna. Uczniowie zarówno z tym, jak i z innymi zadaniami poradzili sobie wyśmienicie. Dotarcie do ostatniego zadania skutkowało odnalezieniem słodkiego skarbu. Zajęcia przeprowadziła Pani Katarzyna Obrochta.

W ramach projektu Laboratoria przyszłości uczniowie na świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach z robotyki. Grupy miały do stworzenia najbardziej skomplikowany oraz najdłuższy tor.
            W ramach projektu Laboratoria przyszłości uczniowie na świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach, na których dowiedzieli się jak działa aparat cyfrowy oraz aparat analogiczny. Dzieci mogły zobaczyć różnicę między aparatami, poznały czym jest karta pamięci oraz klisza. Mali fotografowie bawili się doskonale. Zajęcia przeprowadziła Pani Marta Faroń.

• II miejsce - zbiórka makulatury

• Ponad 23 tony makulatury zebrali uczniowie tyskich szkół w klasach 1-8, w ramach konkursu „Zrób kolorowy prezent naturze”. Konkurs przeprowadzony w ramach kampanii miejskiej „Gramy w kolory” Segreguj, trwał od grudnia 2023 do marca tego roku.

Jury złożone z pracowników Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, przyznało 3 kolejne nagrody dla szkół, które zebrały najwięcej kilogramów surowca w przeliczeniu na 1 ucznia.

Nasza szkoła zajęła II miejsce z nagrodą o wartości 3 tysięcy złotych.
            Zebraliśmy 5 499, 5 kg.

W kategorii klasowej, nagrodzono 10 pierwszych klas z najwyższym wynikiem zebranej makulatury w przeliczeniu na ucznia klasy.

Z naszej szkoły w tej dziesiątce znalazły sią aż cztery klasy: 2 b, 4 a, 8 a i 1 b.

Zebrana makulatura Uczniowie wszystkich wymienionych klas, wraz z opiekunami, zostaną nagrodzeni voucherami do kina.

• Fitschool

• Nasza szkoła jest Placówką Partnerską programu wspierającego aktywność fizyczną FitSchool fundacji Medicover, nad którym honorowy Patronat sprawuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Głównym celem programu jest umacnianie potencjału zdrowia dzieci poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej.